دوشنبه ٤ تیر ١٣٩٧
نخستین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت برگزار می‌شود
نخستین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت برگزار می‌شود
نخستین کنفرانس ملی ژئومکانیک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اردیبهشت ماه سال آینده در مركز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود....
منبع خبری: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریتاریخ: ١٣٩٣/١٢/١١

متن کامل
نخستین کنفرانس ملی ژئومکانیک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اردیبهشت ماه سال آینده در مركز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احمد رمضان زاده رئیس انجمن نخستین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت درباره این رویداد اظهار کرد: انجمن ژئومکانیک نفت ایران با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه شاهرود و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با در نظر گرفتن اهمیت کاربرد ژئو مکانیک در بخش بالادستی صنعت نفت، اقدام به برگزاری اولین کنفرانس ژئومکانیک نفت با اهداف عمده شناخت ظرفیت‌های ملی و فناوری‌های روز کرده است.
وی با اشاره به‌تازگی و جدید بودن بحث ژئو مکانیک در کشور گفت: بحث ژئو مکانیک و ارزش‌افزوده بسیار بالای آن در صنعت نفتی روندی است که به‌تازگی در کشور راه‌اندازی شده است که با برگزاری این کنفرانس می‌توان زمینه را برای متخصصان, و مراکز تحقیقاتی و مهندسی به‌گونه‌ای فراهم کرد تا با ارائه امکانات و توانمندی‌های خود گام اساسی و مثمر ثمر در خصوص ارائه خدمات با ارزش‌افزوده بالا در صنعت نفت برداشته شود.
رییس انجمن نخستین کنفرانس ملی ژئو مکانیک از برگزاری چهار پنل تخصصی در این کنفرانس خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده توسط شرکت‌های بهره‌برداری نفتی در نظر داریم چهار پنل تخصصی در این کنفرانس برگزار کنیم که از این میان 3 پنل تخصصی مربوط به مناطق نفتی جنوب و دیگری مدیریت اکتشاف است و احتمال می‌رود تا زمان برگزاری کنفرانس به تعداد پنل¬های تخصصی افزوده شود که در آن صورت اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این کنفرانس گفت: در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی کار مشترکی با انجمن مهندسین و محققین اروپا درزمینه برگزاری work shope هستیم که این کار در حاشیه برگزاری کنفرانس با بهره‌گیری از متخصصین بین‌المللی انجام خواهد شد.
رمضان زاده در خصوص اهمیت دادن به صنایع بالادستی نفت اذعان کرد: با توجه به رشد میزان مصرف و نیاز روزافزون به انواع مواد هیدروکربوری اعم از نفت خام، فرآورده‌های نفتی و گاز، ضرورت توجه به صنایع بالادستی نفت دوچندان شده است و عدم توجه به پیشرفت‌های جدید علمی و متعاقب آن تولید تکنولوژی در زمینه‌های مرتبط، خسارت‌های زیادی را برای کشور در برداشته و در صورت تداوم و تأکید بر دانش و تکنولوژی سنتی، فراگیری و افزایش خسارت‌های مالی را به دنبال خواهد داشت.
رییس انجمن نخستین کنفرانس ملی ژئو مکانیک در پایان گفت: با برگزاری این کنفرانس می‌توانیم از وجود این‌چنین مشکلات در کشور جلوگیری کنیم که در این راستا نیازمند حمایت‌های مستمر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌باشیم تا بتوانیم بیش‌ازپیش در جهت رسیدن به اهداف گام برداریم.
نخستین کنفرانس ملی ژئو مکانیک در تاریخ 22 اردیبهشت ماه سال آتی در مركز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همراهی ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال‌سنگ معاونت علمی برگزار می شود.

فرم ورود به سیستم
شناسه *
کلمه عبور *
کد تصویری

شما با موفقیت وارد سیستم شدید.
شناسه یا کلمه عبور نادرست است.
کد تصویری اشتباه است.