سه شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٧
سند ملی توسعه دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر به تصویب رسید
سند ملی توسعه دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر به تصویب رسید
در شصتمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که به ریاست دکتر محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، "سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدید پذیر" تصویب شد....
منبع خبری: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریتاریخ: ١٣٩٣/١٢/٢٣

متن کامل
 "سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدید پذیر" از تصویب نهایی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گذشت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در شصتمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که به ریاست دکتر محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، "سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدید پذیر" تصویب شد.
دکتر منصور کبگانیان قائم مقام این ستاد در مورد دستور و مصوبات این جلسه گفت: در آخرین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در سال 1393 ادامه بررسی "سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدیدپذیر" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی فزود: حوزه انرژی به معنای اعم آن از مزیت های غیر قابل انکار کشور ما است و با توجه به نقش انرژی در شکل دهی به اقتصاد جهانی این موضوع بسیار مهم نیز تلقی می شود.
کبگانیان ادامه داد: کشورمان گستره بزرگی از انژی های مختلف را در اختیار دارد که عبارتند از انرژی های فسیلی، انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی و انرژی هسته ای.
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: خوشبختانه در هر سه حوزه فوق الذکر توانسته ایم علم و فناوری تولید این انرژی ها را تاحدود بسیار زیادی بومی کنیم و به همین دلیل امروز می توانیم برای این حوزه ها برنامه ریزی کنیم.
وی افزود: امروز خوشبختانه "سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدید پذیر" از تصویب نهایی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گذشت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در بخش مربوط به "سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدید پذیر" فصول 6، 7 و 8 این سند از تصویب نهایی جلسه گذشت. فصل 6 سند مربوط به راهبردها است که 10 راهبرد با اصلاحات مختصری به تصویب رسید.
وی همچنین گفت: ترکیب ستاد مربوط به این سند نیز با توجه به نظرات اعضا به منظور چابک سازی این ستاد، به تصویب رسید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بیان کرد: طبق ماده 8 این سند، مسئول مستقیم اجرای آن ستاد توسعه انرژی های تجدید پذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و نظارت و رصد عملکرد این ستاد بر عهده ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور است و نهایتا سیاستگزاری کلان و تصویب نهایی سند هم بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: ریاست ستاد بر عهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و اعضا هم عبارتند از وزیر نیرو یا نماینده ایشان در این امر که مدیر عامل سازمان انرژی های نو است، وزیر نفت یا نماینده ایشان در این امر که رئیس سازمان بهینه سازی مصرف سوخت می باشد، وزیر علوم یا نماینده ایشان، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، نماینده ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، رئیس مرکز همکاری های علمی و فناوری ریاست جمهوری، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سه نفر از متخصصان انرژی های تجدید پذیر و دبیر ستاد به انتخاب ریاست ستاد به مدت چهار سال.
وی در پایان افزود: طبق تبصره ذیل همین ماده وزرای دیگر با دعوت رئیس ستاد و با حق رای می توانند در جلسه ستاد حضور داشته باشند.
دکتر کبگانیان ادامه داد: در بخش پیش از دستور امروز با توجه به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» نهایی کردن سند ملی محیط زیست مورد تاکید اعضا قرار گرفت و مقرر شد تا مکاتبات صورت گرفته با ریاست سازمان حفاظت محیط زیست به منظور تدوین نهایی این سند، پیگیری شود.

فرم ورود به سیستم
شناسه *
کلمه عبور *
کد تصویری

شما با موفقیت وارد سیستم شدید.
شناسه یا کلمه عبور نادرست است.
کد تصویری اشتباه است.