پنجشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
آخرین اخبار - هايتك
رتبه ایران در میان کشورهای جهان در شاخص «رفاه» منتشر شد
این مؤسسه که مرکز آن در لندن واقع شده است، هر ساله شاخص رفاه کشورهای جهان را منتشر می کند؛ در شاخص رفاه جهانی سال 2014 که این هفته از سوی این مؤسسه منتشر شد؛ ایران در میان ۱۴۲ کشور در رتبه 107 قرار دارد. ایران در گزارش سال 2014 در شاخص اقتصاد رتبه114، در شاخص کارافرینی و فرصت رتبه93، در شاخص شیوه حکمرانی120، در شاخص آموزش رتبه57، در شاخص بهداشت رتبه67، در شاخص امنیت و آسایش رتبه126، در شاخص آزادی های فردی رتبه 128 و در شاخص سرمایه اجتماعی رتبه111 را به دست اورده است...
١٣٩٣/٠٨/١٤
حمایت از فناوری‌های مدون در قالب مالکیت فکری
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توجه به تائید صلاحیت 800 شرکت دانش بنیان و اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار هیچ گونه محدودیت بودجه‌ای وجود ندارد...
١٣٩٣/٠٨/٠٧
تبیین اهداف و راهبردهای تشکیل شورای راهبردی دیپلماسی علم و فناوری کشور
اهداف و راهبردهای تشکیل شورای راهبردی دیپلماسی علم و فناوری کشور در جلسه کارگروه مشورتی نقشه جامع علمی کشور تبیین شد.
١٣٩٣/٠٨/٠٦
وجود 1397 عنوان نشریه علمی در کشور/سهم گروه‌های مختلف تخصصی از نشریات علمی
رییس مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی از وجود 1397 عنوان نشریه علمی در کشور خبر داد. طبق آخرین فهرست منتشر شده از سوی "کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری"، "کمیسیون نشریات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی" و "کمیسیون نشریات علمی حوزوی"، از بین 1397 عنوان نشریه علمی در کشور 1261 عنوان دارای رتبه علمی پژوهشی و مابقی دارای رتبه علمی ترویجی هستند.
١٣٩٣/٠٨/٠٦
ایجاد مراکز توسعه نوآوری در دانشگاه‌ها/شکل‌گیری بازار مجازی پژوهش و فناوری
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از برنامه ایجاد مرکز توسعه نوآوری توسط این صندوق خبر داد و گفت: ایجاد این مرکز از بنیاد علم آمریکا الگوبرداری و در حال حاضر آیین‌نامه و ساختار آن تهیه شده است.
١٣٩٣/٠٨/٠٦
کریمیان اقبال، رئیس جدید «بخش غرب آسیا و شمال آفریقای انجمن IASP» شد

دکتر مصطفی کریمیان اقبال، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رئیس بخش غرب آسیا و شمال آفریقای انجمن بین‌ا‌لمللی پارک‌های علمی (IASP) انتخاب شد. در حاشیه برگزاری کنفرانس جهانی انجمن بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری در کشور قطر، دکتر مصطفی کریمیان اقبال با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس بخش غرب آسیا و شمال آفریقا (WANA) انجمن IASP انتخاب شد...

١٣٩٣/٠٨/٠٤
فراخوان اول طرح‌های پژوهشی علوم شناختی منتشر شد
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به ماموریت خود از پژوهش‌های پایه، کاربردی و توسعه فناوری و زیرساخت در راستای اهداف و اولویتهای مصوب ستاد حمایت می‌کند. در این راستا و بر اساس اعلام ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی تمام محققان حوزه علوم و فناوری‌های شناختی از پنجم آبان ماه به مدت یک ماه فرصت دارند خلاصه پیشنهاد طرح‌های خود را در سایت ستاد تکمیل کنند.
١٣٩٣/٠٨/٠٤
راه اندازي شبكه كتابخانه موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني
رييس مركز اسناد و مدارك علمي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني از راه اندازي شبكه كتابخانه اين موسسه خبر داد.
١٣٩٣/٠٨/٠٤
سمینار علمی «معرفی فناوری ارتباطات خودرویی»
سمینار علمی معرفی فناوری ارتباطات خودرویی و آشنایی با نتایج اجرای پروژه ملی طراحی و پیاده‌سازی سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی از سوی متخصصان گروه پژوهشی فناوری اطلاعات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
١٣٩٣/٠٨/٠٤
توسعه خوشه و شبكه صنعتي هوا و فضا
رييس موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني بر توسعه خوشه و شبكه صنعتي هوا و فضا در كشور تاكيد كرد و گفت: توسعه اين خوشه زمينه را براي افزايش همكاري و اقدامات جمعي اعضاي اتحاديه صنايع هوايي و فضايي ايران فراهم مي‌كند .
١٣٩٣/٠٨/٠٣


فرم ورود به سیستم
شناسه *
کلمه عبور *
کد تصویری

شما با موفقیت وارد سیستم شدید.
شناسه یا کلمه عبور نادرست است.
کد تصویری اشتباه است.