پنجشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
جهت‌گیری تبدیل ایده‌ها به ثروت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری
جهت‌گیری تبدیل ایده‌ها به ثروت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری
عاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: جهت گیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پنجمین جشنواره علم تا عمل، تبدیل ایده به ثروت از سوی شرکت‌های دانش بنیان است که در پی آن می‌توان به فروش بیشتر و تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان پرداخت...
منبع خبری: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریتاریخ: ١٣٩٣/١٢/٠٥

متن کامل

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: جهت گیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پنجمین جشنواره علم تا عمل، تبدیل ایده به ثروت از سوی شرکت‌های دانش بنیان است که در پی آن می‌توان به فروش بیشتر و تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان پرداخت.
 دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در پنجمین نمایشگاه و جشنواره علم تا عمل، در مقایسه برگزاری نمایشگاه‌های پیشین و نمایشگاه امسال اظهار کرد: در پی برگزاری چهارمین جشنواره علم تا عمل در آبان ماه سال گذشته ما کمتر از 40 شرکت دانش بنیان تشخیص صلاحیت شده بودند و این در حالی است که امسال در پنجمین دوره این نمایشگاه، بیش 1300 شرکت دانش بنیان تشخیص صلاحیت شده اند که با جهت گیری‌های مشخص شده از سوی معاونت علمی و فناوری سعی و تلاش شده است تا تبدیل ایده به ثروت شود.
وطنی در خصوص بهبود کیفیت عملکردی در این جشنواره افزود: این نمایشگاه قابل قیاس از نظر کیفیت با نمایشگاه‌های برگزار شده در سال‌های گذشته نیست، چه بسا برخی از محصولاتی که امسال در این جشنواره حضور دارند با وجود برخی از مشکلات و کمبودها که در سال‌های گذشته با آن روبرو بودند سعی بر برطرف کردن آن‌ها کرده‌اند.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به رویکرد ارائه محصولات در پنجمین نمایشگاه علم تا عمل گفت: محصولات عرضه شده در این جشنواره از نظر کیفیت مبنای دانش‌بنیان دارند و از نظر قیمت تمام شده و ظرفیت‌سازی برای تولید، به منظور تأمین نیازهای داخلی و بعضا صادرات، مناسب هستند.
وطنی همچنین گفت:‌ در کنار همه بحث‌های توسعه فناوری و نوآوری و با دنبال کردن رویکرد تجاری‌سازی از سوی معاونت، شرکت‌های حاضر در نمایشگاه با نگاه تجاری‌سازی به عرضه محصولات دانش‌بنیان می‌پردازند و در این میان تمام شرکت‌های دانش بنیان و همچنین شرکت‌هایی که در شرف دانش بنیان شدن هستند شرکت کرده‌اند.
وی با اشاره به میزان رقابت در میان شرکت‌های حضور یافته در نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه رقابت بسیار فشرده است به گونه ای که از هر استانی بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آن، 20 محصول برتر معرفی شده اند.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص ارتباط میان صنعت و دانشگاه گفت: تمامی محصولات دانش بنیان ریشه در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دارد و منظور از این ارتباط حضور مستقیم دانشگاه‌ها نیست بلکه حضور دانشگاهیان را در دانش بنیان شدن محصولات باید جستجو کرد و این اتفاق در کشور افتاده است.
وطنی با تاکید بر نقش دانشگاه‌ها در صنعت افزود: اگر گزینه تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌ها وجود نداشته باشد و اگر در صنعت، از محققین دانشگاهی و دانش آموختگان دانشگاهی استفاده نشود شرکت‌ها قادر نخواهند بود محصولات دانش بنیان تولید کنند و در عرصه ملی و بین المللی رقابت کنند..

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 3 تا 5 اسفندماه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.


فرم ورود به سیستم
شناسه *
کلمه عبور *
کد تصویری

شما با موفقیت وارد سیستم شدید.
شناسه یا کلمه عبور نادرست است.
کد تصویری اشتباه است.