پنجشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
تدوین پیش‌نویس قانون تجاری‌سازی علمی در مجلس شورای اسلامی
تدوین پیش‌نویس قانون تجاری‌سازی علمی در مجلس شورای اسلامی

پورابراهیمی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فعالیتهای مجلس شورای اسلامی در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان افزود: مجلس در حال تدوین پیش‌نویس قانون تجاری‌سازی علمی است که اواخر امسال این قانون در صحن مجلس مطرح خواهد شد. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توان علمی کشور را به ثروت اقتصادی تبدیل کنیم که راه رسیدن به این هدف، تجاری سازی علم است....

منبع خبری: خبرگزاری ایسناتاریخ: ١٣٩٣/٠٧/١٦

متن کامل

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی، رسیدن به نرخ رشد اقتصادی هشت درصدی بر مبنای علم و فناوری است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر محمدرضا پورابراهیمی با بیان این مطلب افزود: در گذشته مفهوم «اقتصاد دانش بنیان» با ابهام مواجه بود، ولی امروز و با رشد چشمگیر کشور در زمینه‌های مختلف و از جمله نانوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی، زیست فناوری، هوافضا و ... این موضوع جا افتاده است که علم می‌تواند در مسیر رشد و شکوفایی کشور پیشرو باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در منطقه دارای رتبه اول علمی است، ادامه داد: خیزش بزرگ علمی کشور، یکی از دلایل عصبانیت دولت مستکبر آمریکا از ملت مقاوم ایران است که در قالب تهدید، تحریم و ترور رخ می‌نماید.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: دشمن می‌داند که این کشور با این توان علمی می‌تواند همه موانع در مسیر رشد و تعالی خود را از پیش پا بردارد و برای سایر ملتها هم الگو باشد.

پورابراهیمی با اشاره به فعالیتهای مجلس شورای اسلامی در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان افزود: مجلس در حال تدوین پیش‌نویس قانون تجاری‌سازی علمی است که اواخر امسال این قانون در صحن مجلس مطرح خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توان علمی کشور را به ثروت اقتصادی تبدیل کنیم که راه رسیدن به این هدف، تجاری سازی علم است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: تجاری‌سازی حلقه مفقوده فعالیت علمی در کشور است.

وی افزود: خوشبختانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تصویب اسناد مهمی مانند نقشه جامع علمی کشور، پیگیری و رصد اجرای سیاست‌های علم و فناوری‌ مقام معظم رهبری را بر عهده دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک نهاد بالادستی و کلان متولی حوزه علم و فناوری کشور و با در اختیار داشتن تجارب ذی‌قیمت در حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی علمی نقطه اتکای سایر نهادها در این زمینه است.


فرم ورود به سیستم
شناسه *
کلمه عبور *
کد تصویری

شما با موفقیت وارد سیستم شدید.
شناسه یا کلمه عبور نادرست است.
کد تصویری اشتباه است.